Co zamiast rolety na okno?

Rolety cieszą się dużą popularnością, ale nie wszyscy są entuzjastycznie nastawieni do tego rozwiązania .Czym więc przysłonić okno, jeśli nie jesteśmy zainteresowani roletami? Jeśli szukasz alternatywy dla tradycyjnej rolety na okno, istnieje wiele interesujących opcji, które mogą dodać stylu i funkcjonalności do twojego wnętrza. Mamy kilka możliwości, do których należą między innymi żaluzje i plisy okienne. Jednym z popularnych rozwiązań są żaluzje drewniane lub aluminiowe, które zapewniają regulację światła i prywatności. Możesz dostosować kąt żaluzji, aby kontrolować ilość wpadającego światła, tworząc przyjemną atmosferę w pomieszczeniu. Żaluzje kiedyś były symbolem nowoczesności, dziś wszyscy kojarzą je jako monotonną i nieco przestarzałą formę przesłony okien. 

Nic bardziej mylnego! Obecnie możemy znaleźć szeroki wybór nowoczesnych żaluzji, wykonanych z różnego rodzaju materiałów i dostępnych w bogatej gamie kolorystycznej. Duże zainteresowanie wzbudzają zarówno żaluzje aluminiowe, jak i drewniane. Ich wielką zaletą jest możliwość dowolnego regulowania stopnia nasłonecznienia w mieszkaniu. Kolejną opcją są plisy, które składają się z harmonijki tkaniny. Dają one możliwość regulacji światła, a także dobrą izolację termiczną. Możesz również rozważyć zasłony, które są doskonałym wyborem dla osób ceniących elegancki wygląd i dekoracyjne akcenty.

Spis treści

Dlaczego nie rolety?

Roleta przeciwsłoneczna

Na rynku możemy znaleźć dziś wiele rodzajów rolet. Materiałowe montowane są wewnątrz mieszkania i mogą być ciekawym elementem wystroju. Rolety zewnętrzne zapewniają wysoki poziom zaciemnienia, a także chronią przed włamaniami. Wiele osób decyduje się jednak na inne formy aranżacji okien. 

Dlaczego? Wysoki poziom zaciemnienia nie wszystkim odpowiada, niektórzy preferują więc żaluzje lub plisy, które zapewniają stały dopływ świata. Jeśli nie interesując Cię rolety, plisy mogą być odpowiednią osłoną okien. Dobrym rozwiązaniem zapewniającym zarówno ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem, jak i wścibskim okiem sąsiadów są również żaluzje dzień-noc.

A może żaluzje?

Białe żaluzje drewniane

Żaluzje to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Chronią nas przed zbyt dużym nasłonecznieniem, czy też przegrzaniem mieszkania. Dzięki ciekawemu i niebanalnemu wzornictwu mogą z powodzeniem zastąpić zasłony i firanki, stanowiąc jednocześnie interesującą dekorację, która ożywi wnętrze naszego domu. 

Niesamowity efekt można uzyskać montując w domu żaluzje drewniane, które wyglądają świetnie zarówno w mieszkaniach urządzonych w stylu klasycznym, jak i minimalistycznych i nowoczesnych. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także żaluzje zewnętrzne, które doskonale sprawdzają się na dużych powierzchniach okiennych lub szklanych fasadach.

Zalety montażu żaluzji

Montaż żaluzji niesie ze sobą wiele korzyści i zalet, które przyczyniają się do poprawy komfortu i funkcjonalności wnętrza. Jedną z największych zalet żaluzji jest ich duża różnorodność, która umożliwia idealne dobranie ich do stylu w jakim urządzone jest wnętrze. Ponadto, żaluzje dostępne są w różnych wymiarach, dzięki czemu mogą być montowane nawet na najbardziej nietypowych oknach. Żaluzje drewniane dodają mieszkaniu wyjątkowego klimatu, tworząc ciepłą atmosferę. 

Dodatkową zaletą żaluzji jest ich przystępna cena, dzięki czemu w niedrogi sposób można nie tylko osłonić okna od słońca, ale też zyskać ciekawą ozdobę. Regulacja kąta padania światłą to również bardzo duży plus, gdyż nie musimy zasłaniać okna całkowicie, tak jak w przypadku rolet. Montaż żaluzji jest dosyć prosty, więc nie zawsze wymaga pomocy fachowców. Żaluzje są również praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Lamelki wykonane z trwałego materiału można łatwo wycierać wilgotną szmatką lub przemywać. To oznacza, że nie musimy martwić się o gromadzenie się kurzu czy zabrudzeń na materiałach, co z kolei wpływa na lepszą jakość powietrza w pomieszczeniu.

Rozwiązaniem mogą być plisy

Plisy okienne to propozycja dla ludzi, którzy chcą przysłonić okno w sposób efektowny i modny. Jest to rodzaj żaluzji stworzonych z materiału, które nie posiadają poszczególnych lamelek, tylko po prostu składają się w harmonijkę. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, każdy znajdzie więc na pewno propozycję dla siebie. 

Na jednym oknie możemy zamontować plisy w różnych barwach, co daje nam niemal nieograniczone pole do wyobraźni. Plisy mogą być wykonane z różnych materiałów, do wyboru mamy więc tkaniny antyrefleksyjne, rozpraszające światło i przyciemniające. Jeśli nie wiesz gdzie w stolicy znaleźć tego typu produkty wpisz w wyszukiwarkę hasło „plisy Warszawa” i szybko uzyskasz odpowiedź. 

Plisy- zalety

Do jednych z największych zalet plis należy szeroki wybór tkanin dekoracyjnych, z których są wykonane. Materiały te są impregnowane i odporne na kurz, dzięki czemu nie musimy obawiać, że szybko ulegną zabrudzeniu. Plisy to również bardzo uniwersalne rozwiązanie, gdyż nadają się do wszystkich rodzajów okien, niezależnie od ich kształtu. 

Plisy są również bardzo proste w obsłudze. Działają lekko i ich zsuwanie i rozsuwanie nie wymaga od nas żadnego wysiłku, nawet jeśli zamontowane są na oknie znajdującym się wysoko, na przykład na świetliku. Posiadają mechanizm samohamujący, który umożliwia zatrzymanie żaluzji na każdej wysokości. Plisy zaciemniające nie tylko doskonale chronią przed światłem, ale też zabezpieczają nas przed nadmiernym ogrzewaniem mieszkania w czasie upałów.

Żaluzje i plisy z firmą Avens

Warszawska firma Avens posiada szeroką ofertę osłon okiennych, wśród których znalazły się również żaluzje i plisy okienne. Naszym klientom proponujemy wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań, zarówno w zakresie sposobu działania, jak i estetyki osłon. Wszystkie produkty wykonane są z wysokogatunkowych materiałów i będą służyć Państwu przez wiele lat.