Czy rolety można prać?

Rolety stały się jedną z najczęściej wybieranych osłon okiennych. Z uwagi na swoją wysoką funkcjonalność i walory estetyczne, z powodzeniem zastąpiły odchodzące powoli do lamusa firanki. By jednak w pełni cieszyć się efektownym wyglądem rolet, koniecznie jest umiejętne i systematyczne dbanie o nie.

Rolety, wykonywane z różnego rodzaju tkanin, z łatwością gromadzą kurz, są podatne zabrudzenia oraz powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Z tego powodu, regularne i poprawne ich czyszczenie nie tylko zapewni roletom nienaganny wygląd, ale również bezawaryjne działanie przez długi czas. Jak więc czyścić rolety w bezpieczny dla nich sposób? Czy pranie rolet jest dobrym pomysłem?

Spis treści

 

Masz pytania dotyczące rolet?

Skontaktuj się z nami!

W zależności od rodzaju

Sposób czyszczenia rolet zależy od tkanin, z których zostały wykonane. Standardowe rolety materiałowe, należy przecierać suchą ścierką bądź przemywać wilgotną, namoczoną w płynie o czyszczenia. Pranie, które może doprowadzić do odbarwienia rolet, nie jest wskazane. Podobnie rzecz ma się z roletami dzień-noc – oprócz ścierki, można je również oczyścić delikatnie za pomocą odkurzacza.

W wygodnej pozycji są właściciele rolet rzymskich. Te, przypominające tradycyjne zasłony, można zdejmować i swobodnie prać – ręcznie, a nawet w pralce. Koniecznym jest wtedy wybranie programu do prania tkanin delikatnych, bez wirowania. Wyprane rolety należy rozłożyć na czas całkowitego wyschnięcia.

Roleta przeciwsłoneczna

Zamawiasz rolety? Dowiedz się wiecej od sprzedawcy!

Przed Tobą zakup rolet do domu, mieszkania lub firmy? Zależy Ci na łatwym ich utrzymaniu w czystości? Nie wiesz jednak, jakie metody czyszczenia rolet będą dla nich w pełni bezpieczne? Teraz to żaden problem! W Avens w Warszawie naszym klientom oferujemy szeroki asortyment rolet od sprawdzonych producentów wraz z fachowym doradztwem w doborze optymalnych rozwiązań.

Podczas kontaktu z klientem, przedstawiamy szczegółowe informacje o rodzaju rolet, materiałach użytych do ich produkcji oraz zaleceniach związanych z prawidłową pielęgnacją osłon okiennych. Bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu w sprzedaży wysokiej jakości rolet, jesteśmy w stanie dopasować je do indywidualnych oczekiwań klienta.

W naszej ofercie rolet, które można prać

W odpowiedzi na potrzeby klientów, ceniących higieniczną czystość i świeży zapach rolet, w naszej ofercie gromadzimy wyłącznie produkty łatwe i szybkie w czyszczeniu. Wśród nich znaleźć można zarówno rolety przeznaczone do czyszczenia za pomocą ściereczki oraz rolety, które można bezpiecznie prać. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem!

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu!