Czy warto kupować rolety z hipermarketu?

Rolety, jako funkcjonalne osłony okienne, cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Nie tylko świetnie chronią przed promieniami UV czy wścibskim wzrokiem sąsiadów, ale i efektownie uzupełniają aranżację wnętrza. Niestety, zdarza się, że rolety same opadają bądź rozwijają się. Skąd ten problem i jak mu zaradzić?

Opadanie rolety nie musi oznaczać konieczności jej wymiany na nową! Nim to zrobimy, przyjrzyjmy się potencjalnym usterkom i ich sposobom usuwania. Najczęściej, wszystkiemu winny jest działający nieprawidłowo mechanizm rolety, będący skutkiem zerwania taśmy zwijacza. Uszkodzenie to spowodować mogą źle nawiercone otwory między roletą a zwijaczem przez ścianę, brak rurki osłaniającej bądź niepoprawne zainstalowanie przelotki.

Masz pytania dotyczące rolet?

Skontaktuj się z nami!

Planujesz zakup rolet do domu, mieszkania, firmy, sklepu lub restauracji? Zastanawiasz się, czy wybór rolet z hipermarketu naprawdę się opłaca? W poniższym artykule rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości, udowadniając, że tańsze rolety to tylko pozorna oszczędność. Która w dodatku może skutkować szybką wymianą osłon okiennych na nowe.

Ogromny wybór rolet na rynku może przyprawiać o zawrót głowy. Osłony okienne znajdziemy nie tylko w stacjonarnych i internetowych salonach z materiałami budowlanymi i wyposażeniem wnętrz, ale również w zwykłych hipermarketach. Coraz częściej, rolety spotkać można na półkach takich popularnych sieci, jak Biedronka czy Lidl.

Cena to nie wszystko – Jakość!

Rolety wewnętrzne, oferowane przez hipermarkety, przykuwają uwagę kupujących wyjątkowo atrakcyjną ceną. Ta, w porównaniu z roletami na wymiar, jakie można kupić w przeznaczonym do tego sklepie, mogą być nawet kilkukrotnie niższe. Przy zakupie większej liczby rolet, możemy zaoszczędzić całkiem sporą sumę.

Pamiętajmy jednak, że niska cena najczęściej znajduje odzwierciedlenie w jakości produktu. Może okazać się, że zaoszczędzone na zakupie pieniądze, będziemy musieli wydać na ponowny zakup rolety – bo ta marketowa opada, przedarła się lub nie pokrywa się z wymiarem naszego okna. Oprócz pieniędzy, stracimy wtedy nasz cenny czas i energię, czego możemy uniknąć, kupując rolety na wymiar.

Rolety typu Plisy w Kuchnii

Montaż, materiał, rodzaj, estetyka!

Słaba jakość rolet z hipermarketu to „zasługa” chińskich materiałów użytych do ich produkcji. Takie rolety są znacznie bardziej podatne na ścieranie, a ich kolory szybciej płowieją i są trudniejsze w czyszczeniu. Duża też szansa, że taka roleta z mniejszą skutecznością będzie chronić nas przed wnikaniem światła do wnętrza. Wadą marketowych rolet są też ich standaryzowane wymiary.

Ograniczona rozmiarówka może być problemem, jeśli szukasz rolety do mniejszych lub większych okien. Sporym problemem może być też mały wybór tkanin, uniemożliwiający stworzenie wymarzonej aranżacji oraz konieczność samodzielnego montażu. Poza tym, kłopotliwy jest brak realnej gwarancji – tym bardziej, że tego typu rolety są ciężkie w naprawie.

Roleta w firmie

Masz pytania? Zobacz nasze realizacje!

Zakup rolet na wymiar to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu zyskasz indywidualnie dopasowany produkt – zarówno pod względem wielkości, jak również użytych materiałów i ich kolorystyki. Przekonaj się o tym, sprawdzając nasze dotychczasowe realizacje! Skontaktuj się, aby uzyskać dodatkowe informacje o usługach Avens.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu!