Dlaczego roleta sama opada bądź rozwija się?

Rolety, jako funkcjonalne osłony okienne, cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Nie tylko świetnie chronią przed promieniami UV czy wścibskim wzrokiem sąsiadów, ale i efektownie uzupełniają aranżację wnętrza. Niestety, zdarza się, że rolety same opadają bądź rozwijają się. Skąd ten problem i jak mu zaradzić?

Opadanie rolety nie musi oznaczać konieczności jej wymiany na nową! Nim to zrobimy, przyjrzyjmy się potencjalnym usterkom i ich sposobom usuwania. Najczęściej, wszystkiemu winny jest działający nieprawidłowo mechanizm rolety, będący skutkiem zerwania taśmy zwijacza. Uszkodzenie to spowodować mogą źle nawiercone otwory między roletą a zwijaczem przez ścianę, brak rurki osłaniającej bądź niepoprawne zainstalowanie przelotki.

Masz pytania dotyczące rolet?

Skontaktuj się z nami!

Do uszkodzenia rolety, doprowadzić może także jej nadmierna eksploatacja. Szarpanie rolety za taśmę podczas unoszenia i opuszczania, prowadzi często do zmęczenia materiału, a w efekcie – spadku taśmy z koła w kasecie. Za opadanie rolety odpowiedzialne mogą być też wady fabryczne oraz niewłaściwy sposób jej montażu.

Aby uniknąć problemu opadającej rolety, warto zdecydować się na zakup wysokiej jakości produktów, od sprawdzonych producentów. Nie bez znaczenia jest też gwarancja, jaką objęto roletę – dzięki niej będziemy mogli serwisować produkt bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Dobrym pomysłem jest też zlecenie profesjonalnego montażu rolety, niezwykle ważnego dla prawidłowego jej działania.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu!