Dlaczego rolety brzydko pachną?

W Twoim domu, mieszkaniu lub firmie pojawił się nieprzyjemny zapach nieznanego pochodzenia? Wszystkiemu winne mogą być… rolety! Choć stanowią funkcjonalną i estetyczną oprawę okien, jak wszystko dookoła, narażone są na pochłanianie brzydkich woni. Ich występowaniu, zaradzić można poprzez umiejętną dbałość o rolety.

Skąd biorą się brzydkie zapachy rolet? Zwykle problem „śmierdzących” rolet dotyczy modeli wykonanych z materiałów, które chłoną i zatrzymują wszelkie zapachy. Jeśli w pomieszczeniu palone są papierosy lub gotowane potrawy – naturalnym jest, że ich zapachy wnikną w głąb rolet. Na rozwój stęchłego zapachu narażone są też rolety w miejscach wilgotnych, szczególnie w łazience.

Roleta na oknie pionowa

Masz pytania dotyczące rolet?

Skontaktuj się z nami!

W utrzymaniu nienagannej kondycji rolet – nie tylko pod względem czystości, ale i świeżego zapachu, idealnie sprawdzają się delikatne, suche ściereczki z mikrofibrą, które nie uszkodzą czyszczonego materiału. W przypadku trudniejszych zabrudzeń, lepszym wyborem będzie mokra ścierka zamoczona w wodzie z łagodnym płynem.  

Pamiętajmy, że umytą w ten sposób roletę, należy pozostawić do wyschnięcia nim z powrotem ją zwiniemy. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko rozwoju pleśni i grzybów. Nie jest również wskazane pranie rolet (wyjątkiem są przystosowane do tego rolety rzymskie) w pralce – taki zabieg może spowodować ich odbarwienie i konieczność ponownego zakupu.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu!