Rolety czy żaluzje? Co bardziej sprawdzi się w kuchni?

Urządzasz swoją kuchnię i zastanawiasz się jakie rozwiązanie wybrać by uniknąć wścibskich spojrzeń i nadmiernego nasłonecznienia? W dzisiejszych czasach wybór jest naprawdę spory. Możesz zdecydować się na tradycyjne żaluzje lub wybrać jeden z wielu rodzajów rolet. Na co warto się zdecydować? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Musisz jednak pamiętać, że kuchnia jest nietypowym, wymagającym pomieszczeniem. Przygotowywanie posiłków wiąże się z zabrudzeniami oraz podniesioną wilgotnością powietrza, co sprzyja osiadaniu kurzu oraz powstawaniu tłustego osadu. Warto więc pamiętać o tym podczas wyboru odpowiedniego rozwiązania do swojego okna.

Masz pytania dotyczące rolet?

Skontaktuj się z nami!

Spis treści

Różnice między roletami i żaluzjami

Zanim podejmiesz decyzję jakie rozwiązanie wykorzystać w oknach kuchennych, musisz poznać podstawowe różnice pomiędzy roletami a żaluzjami do kuchni. Jedną z podstawowych jest różnica materiałów, z jakich zostały wykonane. W przypadku rolet mówimy najczęściej o materiałach i tkaninach, rzadziej o tworzywach sztucznych.

Żaluzje zaś najczęściej wykonywane są z materiałów takich jak drewno czy aluminium. Co więcej, rolety różnią się od żaluzji także metodą działania, gdyż najczęściej są zsuwane na dół dzięki czemu możemy zaciemniać pomieszczenie. Żaluzje zaś składają się z poziomych płytek, które regulujemy do pionu zmniejszając nasłonecznienie.

Zalety i wady rolet kuchennych

Rolety kuchenne cieszą się sporą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego - ich główną zaletą są bowiem niska cena oraz walory dekoracyjne. Rolety występują obecnie w wielu różnych wzorach i wersjach kolorystycznych, dzięki czemu z powodzeniem mogą zastąpić zasłony i firany, jednocześnie nadając twojej kuchni klimatu i charakteru.

Niestety, rolety nie są wolne od wad. Przypomnijmy, że najczęściej wykonywane są z materiałów i tkanin, które nie zawsze są odporne na zabrudzenia. Przez to osiadający się na nich kurz i wilgoć mogą stworzyć nieestetyczne plamy, które ciężko jest usunąć. Aby do tego nie dopuścić warto wybierać te rodzaje rolet, które wykonane są z odpowiednio zabezpieczonych materiałów.

Za i przeciw żaluzji kuchennych

Żaluzje kuchenne posiadają wiele zalet. Wykonane są z wysokiej jakości drewna lub aluminium, dzięki czemu wyróżniają się dobrą odpornością na wilgoć i zabrudzenia. Również ich czyszczenie nie stanowi żadnego problemu - jest szybkie i proste, co dla wielu osób jest największą ich zaletą. Co więcej, wybierając żaluzje montowane od dołu okna możesz skutecznie chronić swoją prywatność.

Jednakże żaluzje również posiadają wady. Dla wielu osób jest nią fakt, że żaluzje do kuchni nie dają tak wiele możliwości dekoracyjnych, a ich wygląd kojarzy się bardziej z szkołą lub urzędem niż ciepłem domowego ogniska. Na szczęście, obecnie żaluzje prezentują się coraz bardziej elegancko, a przy tym są solidne i trwałe.

Ozdoba okna razem z Avens

Niezależnie od tego, jakie rozwiązanie wybierzesz, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Avens z Warszawy. Oferujemy szeroki wybór rolet i żaluzji do kuchni, wśród których znajdziesz między innymi rolety we wzory, które pozwolą ci na wykonanie nowoczesnej i eleganckiej aranżacji, która z pewnością doda twojej kuchni uroku. Przekonało się o tym już wielu zadowolonych klientów naszej firmy.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu!