Rolety, które nie przepuszczają ciepła

Rezygnacja z tradycyjnych firan i zasłon na rzecz rolet wiąże się nie tylko z tym, że jest to rozwiązanie nowocześniejsze i dające duże możliwości aranżacyjne, ale także z faktem, że możemy wybrać rolety, które nie przepuszczają światła i ciepła. To doskonałe rozwiązanie do mieszkań, w których latem słońce operuje przez cały dzień – czyli lokali z oknami wychodzącymi na wszystkie strony świata oraz tych, w których duże połacie okienne sprawiają, że zimą w domu jest chłodno i wyraźnie ciągnie od okien. 

Jak działa roleta nieprzepuszczająca ciepła?

roleta zaciemniająca

Rolety, o których mowa mają w gruncie rzeczy dwie funkcje. Przy nadmiernym nasłonecznieniu i zbyt wysokiej temperaturze na zewnątrz, nie dopuszczają one do nagrzewania się pomieszczenia. Nie tylko zatrzymują ciepło, ale i dają przyjemnie zaciemnienie wewnątrz lokalu. Zimą, gdy przez szyby okienne ucieka ciepło z wnętrza mieszkania – zatrzymują je w środku. To ważne, bo dzięki roletowej izolacji nie musimy podkręcać kaloryferów. Rodzaj zamontowanych w oknach rolet w wymierny sposób przekłada się więc nie tylko na komfort życia mieszkańców, ale także na rachunki za ogrzewanie. 

Jak to się dzieje, że roleta wewnętrzna ma tak wygodne dla użytkownika właściwości? Rolety odbijające ciepło – lub zatrzymujące je wewnątrz pomieszczenia – produkowane są z materiału, przez który nie przebijają się promienie słoneczne. Jest on z jednej strony podgumowany specyficzną powłoką – to specjalna srebrna folia izolacyjna. Zasadę działania rolety nieprzepuszczającej ciepła można więc porównać do zasady działania koca termicznego, jaki każdy z nas wozi w samochodowej apteczce. 

Cicho, ciepło, ciemno

roleta nieprzepuszczająca światła

Rolety odbijające ciepło i światło idealnie nadają się także do sypialni. Jeśli mamy kłopoty ze spaniem, sprawią, że pomieszczenie będzie perfekcyjnie zaciemnione i nasz mózg otrzyma czytelny sygnał, że nadeszła pora odpoczynku. Optymalna temperatura oraz panująca w sypialni ciemność uczynią ten najintymniejszy w domu pokój naprawdę przytulnym i komfortowym.