Rolety w kuchni – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jednym z pomieszczeń, w którym toczy się intensywne życie rodzinne, jest kuchnia. Nie bez powodu mówi się przecież o tym, że jest sercem domu. Urządzając ją warto pamiętać o wyborze odpowiedniego rodzaju rolet, które ochronią naszą prywatność, a jednocześnie sprawią, że nadmierne nasłonecznienie nie będzie dla nas żadnym problemem.

Wybierając rolety do kuchni musimy wiedzieć, że jest to pomieszczenie, w którym sprawdzą się przede wszystkim rolety solidne i trwałe. Para wodna powstająca np. podczas gotowania może bowiem uszkodzić niektóre rodzaje rolet. Przyjrzyjmy się więc na jakie rolety warto stawiać. Dzięki temu twoje kuchenne okno będzie prezentowało się doskonale.

Masz pytania dotyczące rolet?

Skontaktuj się z nami!

Po pierwsze- materiał

Rolety kuchenne narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia. Związane jest to z wilgocią jaka często panuje w tego rodzaju pomieszczeniach. Para wodna, tłuszcz, opary powstające podczas gotowania - to wszystko sprawia, że rolety szybko się brudzą. Dlatego też kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego materiału do rolet kuchennych.

Wśród materiałów, które doskonale sprawdzają się w przypadku rolet do kuchni, wymienić możemy poliester, plastik oraz aluminium. Rolety drewniane i bambusowe raczej nie sprawdzą się w przypadku okien kuchennych. Musimy bowiem mieć świadomość, że mogą one przejmować zapachy kuchenne, które nie zawsze są przyjemne. Co więcej, ich czyszczenie może być trudne.

Po drugie- funkcjonalność

Wybierając rolety do kuchni warto zadbać o to, by nie tylko prezentowały się idealnie i tworzyły ciekawą aranżację, ale również były funkcjonalne i proste w obsłudze. W kuchni często spieszymy się z przygotowaniem posiłków, mamy zajęte lub zabrudzone ręce. Prosty mechanizm zasłaniania okna ma więc kluczowe znaczenie.

Wśród dostępnych na rynku rozwiązań na szczególną uwagę zasługują rolety dzień-noc, które bardzo szybko możemy zasłonić. Ich zaletą jest to, że doskonale prezentują się nie tylko wieczorem, ale również w ciągu dnia. Również rzymskie rolety kuchenne są funkcjonalne i praktyczne. Z pewnością spełnią więc twoje oczekiwania.

Po trzecie- łatwość utrzymania

Decydując się na aranżację okna kuchennego stawiaj na rolety, które łatwo będzie ci utrzymać w czystości. Upewnij się, że usuwanie kurzu i zabrudzeń z poszczególnych elementów rolety będzie proste i szybkie. Stawiaj na te z rolet, które dają ci dostęp do każdego elementu. Dzięki temu codzienne sprzątanie będzie znacznie łatwiejsze i mniej męczące.

Rolety, takie jak modne obecnie rolety rzymskie, możemy szybko wyczyścić za pomocą miotełki czy wilgotnej szmatki. Nie dziwi więc fakt, że są tak chętnie wybierane przez wiele osób. Jeśli więc zależy ci na wygodzie, poszukując rolet do kuchni zwracaj uwagę na właśnie takie modele. Z pewnością będziesz z nich zadowolony.

Po czwarte- trwałość

Wybierając rolety do kuchni warto również postawić na trwałość. Dzięki temu z powodzeniem posłużą ci przez wiele lat. Upewnij się więc, że wybierasz rolety wykonane solidnie, z wysokiej jakości materiału. Sprawdź mechanizm rolety i upewnij się, że działa bez zarzutu. Nie obawiaj się zadawać pytań sprzedawcy. Dobra firma to taka, która rozwieje wszystkie twoje wątpliwości.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu!