17 maja, 2018

Rolety do kuchni

Rolety to osłony okienne, które są wręcz niezbędnym elementem wyposażenia kuchni. Chronią przed słońcem i zapewniają prywatność. Odgrywają również rolę dekoracyjną, która nie jest bez znaczenia, bo rolety do kuchni potrafią odmienić charakter wnętrza. Właśnie dlatego trzeba je dobrać starannie, uwzględniając styl, wielkość, usytuowanie pomieszczenia, a także nasze potrzeby i oczekiwania.

Spis treści

Roleta w kuchni

Masz pytania odnośnie rolet do kuchnii?

Skontaktuj się z nami!

Rolety do kuchni – nowoczesne i praktyczne

Bardzo chętnie wybieranym rodzajem osłon okiennych, zamiast zasłon i firanek, rolety rzymskie. Do kuchni sprawdzają się idealnie dzięki ich funkcji zaciemniania i możliwości dozowania ilości wpadającego do wnętrza światła. Jednocześnie zapewniają prywatność. Wszystko zależy, jaką tkaninę wybierzemy. Jeżeli zdecydujemy się na taką, która przepuszcza dość dużo światła, to do wyboru mamy różne opcje – nowoczesne rolety rzymskie do kuchni o słabym stopniu zaciemniania, rolety woalowe, lub rolety prześwitujące. Jeżeli zależy nam na zaciemnieniu, to wybieramy te wykonane z grubego materiału. Niektóre modele takich rolet okiennych do kuchni zatrzymują nawet 98% światła. Ciekawą alternatywą dla firan i zasłon są rolety do kuchni typu dzień-noc, które wykonane są z dwóch warstw – jedna imituje lekką woalową firankę, a druga zaciemniającą grubszą zasłonę. Obie te warstwy można dowolnie regulować, wpływając przez to na ilość wpadającego do wnętrza światła.

To, na jakie się zdecydujemy, to kwestia naszej koncepcji i potrzeb. Dlaczego do kuchni tak często wybierane są rolety rzymskie? Ceny tych osłon okiennych nie są wysokie. Ponadto nie ma większego problemu z ich montażem.

Rolety plisy do kuchni

Przy wyborze rolet do kuchni musimy się również zastanowić nad ich rodzajem. Bardzo popularnym i praktycznym typem rolet wewnętrznych do kuchnirolety plisowane. Do kuchni sprawdzą się idealnie. Jeżeli pomieszczenie ma okno na południową stronę, do tego jest umiejscowione na parterze lub po prostu mocno widoczne z zewnątrz - odpowiednie będą rolety do kuchni na dzień i noc, czyli takie, które będą chroniły przed nadmiernym światłem słonecznym, a gdy jest ciemno, zapewnią prywatność. Takie modele dostępne są zarówno w formie harmonijnej, wolno wiszącej, jak i na prowadnicach. Istnieją zarówno rolety jednofunkcyjne, czyli zwijane z dołu do góry, jak i dwufunkcyjne – w obie strony. Takie rolety – plisy do kuchni mają kilka istotnych zalet: są łatwe w czyszczeniu, mają elegancki wygląd, są dostępne w szerokim wyborze pod względem tkanin, wzorów i kolorów. Odpowiednio dobrane rolety plisowane do kuchni wpłyną dobrze na aranżację pomieszczenia.

Jak zamontować rolety?

Rolety do kuchni wybieramy głównie ze względu na ich funkcjonalność i walory estetyczne. Jednakże nie możemy pominąć rodzaju okna i sposobu montażu rolet. Można to zlecić specjalistom, ale możemy to także zrobić samodzielnie - zajmie nam to jednak nieco więcej czasu. Montaż zarówno rolet do kuchni rzymskich, jak i plis często jest bezinwazyjny – zdarza się nierzadko, że nie wymaga wiercenia i używania śrub. Możemy zamówić taki system, w którym rolety montowane są na ramie okna za pomocą bezinwazyjnych uchwytów.

Żeby roleta nie tylko prezentowała się dobrze, ale też była solidnie przymocowana i stabilnie trzymała się w ramie okna, trzeba najpierw wiedzieć, jak zamontować rolety do okien szybko, bezproblemowo i przede wszystkim profesjonalnie. Istnieją różne sposoby montażu: na ramie okna, na nadprożu, czyli na ścianie tuż nad oknem lub do sufitu. W każdym przypadku podstawą jest dokładne zmierzenia okna i dopasowanie rolet do jego wymiarów. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcją montażu. Modne rolety do kuchni powinny być prawidłowo zamontowane w oknie.

Dlaczego warto zamówić rolety właśnie u nas?

Działamy już na polskim rynku od 10 lat. Mamy doświadczenie i renomę wśród klientów. Współpracujemy z największymi firmami w Polsce - producentami rolet i żaluzji - jakimi są ANWIS i DORMAX. Wybór odpowiednich rolet do kuchni u nas będzie prawdziwą przyjemnością, a zadowolenie podczas użytkowania – gwarantowane. Zapraszamy!

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu!