17 maja, 2018

Rolety wolnowiszące

Rolety wolnowiszące to jedne z popularniejszych, często wybieranych przez klientów osłon okiennych. Jednak ich użycie nie ogranicza się jedynie do okna. Mogą bowiem zasłaniać na przykład wnękę lub dzielić pokój – stanowiąc coś w rodzaju czasowej ścianki działowej. Jeżeli chodzi o zastosowanie ich w oknie – montaż jest możliwy poza ramą okna, czyli do ściany lub sufitu. Roleta wolnowisząca może odgrywać różne role: chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem, zapewniać prywatność, być istotnym elementem aranżacji pokoju. W różny sposób może też być obsługiwana: sterowana ręcznie za pomocą jednego łańcuszka lub elektrycznie. Zastosowanie rolet materiałowych wolnowiszących determinuje wybór odpowiedniej tkaniny – o różnej grubości, fakturze, wzorze i kolorze. Dobrze jest się zastanowić, czy nie warto wybrać tych wodoodpornych, podgumowanych, niepalnych i posiadających atesty higieniczne.

Masz pytania dotyczące rolet?

Skontaktuj się z nami!

Spis treści

Wolnowiszące, zaciemniające – gotowe i na wymiar

Nadal użycie rolet wolnowiszących zaciemniających jest rozwiązaniem, które wybiera wielu klientów. Nic dziwnego, bo roleta wolnowisząca jest najprostszym w swojej budowie i najtańszym systemem rolet materiałowych. Można założyć je na okno bez nawiercania okien, wtedy montaż jest bezinwazyjny na ramę okna. W razie potrzeby można zamówić rolety wolnowiszące zaciemniające na wymiar. Opcji jest tak dużo, że każdy klient, nawet najbardziej wymagający, znajdzie u nas zadowalające rozwiązanie. Może być to wybór na długie lata, bo nic nie wskazuje na to, że rolety wolnowiszące wyjdą z użytku lub z mody. Z drugiej strony łatwość ich założenia daje możliwość częstej zmiany, w zależności od potrzeb i upodobań. Obojętnie, czy są na stałe, czy czasowo, prostota rolet wolnowiszących zaciemniających i ich funkcja zaciemniania sprawia, że już prawie nie wyobrażamy sobie pomieszczenia bez tej oprawy okna.

Roleta na zamówienie
Roleta na zamówienie

Rolety materiałowe wolnowiszące w Warszawie

Koszty to jedna z zalet rolet wolnowiszących. Cennik, który pozwala się o tym przekonać, dostępny jest na naszej stronie. Różnice w kosztach będą wynikały z modelu, rodzaju zastosowanej tkaniny, obudowy oraz czy produkt jest zamawiany na wymiar. Jedno nie jest zmienne - inwestycja w rolety wolnowiszące w Warszawie i okolicach należy do najkorzystniejszych cenowo, gdyż dla klientów z tych rejonów wykonujemy bezpłatny montaż. Wcześniej służymy pomocą w odpowiednim dobraniu rolet i w pomiarach. Oczywiście wyboru, zamówienia i zakupu można dokonać on-line, co jest dużym ułatwieniem i możliwością skorzystania z naszej oferty dla klientów z dalszych miejscowości.

Na wymiar, na zamówienie i dla każdego

Jeżeli nie znajdziecie Państwo w naszej ofercie gotowych rozwiązań, to dobrą opcją będą rolety wolnowiszące na wymiar. Warto rozważyć tę możliwość, bo rolety wolnowiszące są funkcjonalne i estetyczne. Rolety wewnętrzne okienne wolnowiszące znajdują zastosowanie w każdym rodzaju pomieszczenia – kuchni, pokoju dziennym, czy sypialni. Takie rolety mogą być alternatywą dla firan i zasłon, ale również ich uzupełnieniem. Funkcja zaciemniania okna przez rolety jest nieoceniona.

Szczególnym rodzajem rolet okiennych wolnowiszących są te dla dzieci. Dostępne w wielu kolorach i wzorach typowych dla estetyki dziecięcej, czyli kolorowe, wesołe z motywami, które spodobają się dziecku, będą prawdziwą ozdobą pokoju malucha, nadając mu charakter przyjazny małemu lokatorowi. Jeżeli również w tym przypadku żadne z gotowych wzorów nie będą dla Was zadowalające lub wymiary nie będą pasować, to rolety wolnowiszące na zamówienie będą tu doskonałym wyborem.

Dlaczego rolety wolnowiszące to dobre rozwiązanie? – podsumowanie

Rolety wolnowiszące, zarówno te zaciemniające, jak i służące do zasłonięcia wnęk lub przedzielania pomieszczenia są nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale również estetyczne i, co nie jest bez znaczenia, stosunkowo tanie. Do tego łatwe w montażu, niewymagającego poważnej inwazji w strukturę okna, lub ściany. Można je założyć samemu, ale nie zawsze jest to konieczne, gdyż rolety wolnowiszące w Warszawie i okolicach dostarczamy i montujemy gratis. Szeroka oferta rolet wolnowiszących pozwala dobrać odpowiedni wymiar, materiał i wzór. Śledzimy najnowsze trendy w dekoratorstwie i wzornictwie, dlatego nasze rolety są modne, ale równocześnie ponadczasowe. Sprzyja temu ich jakość, gdyż nasza firma AVENS współpracuje od lat z renomowanymi polskimi producentami rolet ANWIS i DORMAX. Opinie naszych klientów i przykłady realizacji, które można obejrzeć na naszej stronie, powinny zachęcić do podjęcia decyzji o zakupie u nas rolet wolnowiszących. Zapraszamy do kontaktu!

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu!