Rolety wewnętrzne i zewnętrzne- co wybrać?

Rolety to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Nie ma w tym nic dziwnego - są nie tylko praktycznym sposobem na zmniejszenie nasłonecznienia w mieszkaniu oraz zapewnienia nam prywatności, ale również mogą pełnić funkcję dekoracyjną, a nawet zwiększać nasze bezpieczeństwo. Wszystko zależy od tego jakie rolety wybierzemy.

Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się jakie rolety okienne wybrać, by móc cieszyć się wygodą i komfortem oraz efektownym wyglądem okien w swoim domu. Przedstawiamy rodzaje rolet oraz podpowiadamy jakie są ich mocne strony. Wierzymy, że dzięki temu wybór odpowiednich rolet stanie się dla ciebie znacznie łatwiejsze.

Masz pytania dotyczące rolet?

Skontaktuj się z nami!

Spis treści

Różnice między roletami zewnętrznymi i wewnętrznymi

Mówiąc o różnych rodzajach rolet warto dokonać podstawowego ich podziału na rolety zewnętrzne oraz wewnętrzne. Jak sama nazwa wskazuje rolety zewnętrzne montowane są na zewnątrz budynku. To solidne, wykonane z wysokiej jakości materiałów rolety, które w ciągu dnia chowane są w praktycznej kasecie. Są rozwiązaniem trwałym i funkcjonalnym.

Kolejnym rodzajem rolet są rolety wewnętrzne, które, jak można się domyśleć montujemy w środku pomieszczeń. Dostępne są w wielu różnych rodzajach, wśród których wymienić możemy tradycyjne rolety materiałowe, rolety typu dzień-noc czy rolety rzymskie. Ich zaletą jest przede wszystkim niska cena. Co więcej, doskonale zdobią one nasze okna.

Zastanów się, jakie powinny mieć zastosowanie rolety, których potrzebujesz

Jeśli nie wiesz, jakie rolety warto wybrać. powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie czego tak naprawdę potrzebujesz. Jeśli zależy ci na skutecznej ochronie prywatności oraz na bezpieczeństwie - postaw na rolety zewnętrzne, które pełnić mogą również funkcję antywłamaniową. Są solidne i trwałe, więc posłużą ci przez wiele lat.

Jeśli zaś zależy ci głównie na estetyce rolet, proponowane przez naszą firmę rolety materiałowe oraz dzień-noc będą idealnym rozwiązaniem. Pozwalają bowiem na precyzyjne dopasowanie ilości światła słonecznego do naszych upodobań, a przy tym zdobią okno. Dostępne są bowiem w wielu wzorach i wariantach kolorystycznych, z których każdy może wybrać coś dla siebie.

Różnice w montażu

Mówiąc o różnego rodzaju roletach nie sposób nie wspomnieć o różnicach w ich montażu. W przypadku rolet zewnętrznych montaż polega na przykręceniu ich do elewacji budynku. To właśnie dzięki temu są tak solidne i trwałe. Rolety wewnętrzne montowane są w zależności od rodzaju urządzeń na jakie się zdecydujemy.

Rolety tego typu mogą być montowane w kasecie w szybie okna i utrzymywać się na dwóch prowadnicach, co zapewnia doskonałą ochronę przed światłem. Mogą zostać również zamontowane do ściany lub ramy okiennej. Montaż rolet wewnętrznych bywa łatwiejszy i tańszy niż nowoczesnych antywłamaniowych rolet zewnętrznych.

Rolety z firmą Avens

Jeśli poszukujesz firmy, która może zaoferować ci rolety w dobrych, atrakcyjnych cenach - koniecznie skontaktuj się z nami. Avens to znany i ceniony producent rolet, który oferuje swoim klientom najwyższą jakość, solidne wykonanie oraz profesjonalny i sprawny montaż. O tym, że warto nam zaufać, przekonały się już setki zadowolonych klientów z Warszawy i okolic.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu!