Co lepsze- roleta czy żaluzja?

Poszukując sposobu na ozdobienie swojego okna często zwracamy uwagę nie tylko na wygląd wybranego przez nas rozwiązania, ale również jego funkcjonalność. Czy zapewnia dobrą ochronę prywatności? Czy pozwala nam na regulowanie poziomu nasłonecznienia w pomieszczeniu? Czy jest funkcjonalne? Udzielenie odpowiedzi na te pytania pozwoli nam wybrać najlepsze rozwiązanie.

Wybierać możemy pomiędzy tradycyjnymi żaluzjami wykonanymi z aluminium lub drewna oraz roletami, które występują obecnie w wielu różnych odsłonach. Co warto wybrać? Przekonajmy się. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas informacje pozwolą ci wybrać najlepsze możliwe rozwiązanie do twojego mieszkania, domu lub firmy.

Masz pytania dotyczące rolet?

Skontaktuj się z nami!

Rolety a żaluzje- jakie są różnice?

Czym różnią się rolety od żaluzji? Przede wszystkim rodzajem materiału, z jakich zostały wykonane. Żaluzje najczęściej są drewniane lub wykonane z aluminium. Dzięki temu są solidne i trwałe. W przypadku rolet mówimy najczęściej o wykorzystaniu tkanin lub materiałów. Dzięki temu mogą mieć różne wzory oraz kolory.

Żaluzje różnią się od rolet również metodą działania. Składają się bowiem z wielu płytek, które za pomocą mechanizmu sterującego możemy stawiać w pozycji pionowej lub poziomej - tym samym zmniejszając lub zwiększając ilość światła wpadającego do mieszkania. Rolety najczęściej podnosimy lub opuszczamy by uzyskać oczekiwane efekty.

Rolety w Warszawie - targówek

Zamawiasz rolety? Dowiedz się wiecej od sprzedawcy!

Rolety to rozwiązanie, które sprawdza się w wielu przypadkach. Tym bardziej, że obecnie dostępne są w wielu różnych wariantach. Rolety rzymskie, dzień-noc, plisowane – to tylko niektóre z nich. Dzięki temu doskonale sprawdzą się w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, stanowiąc prawdziwą ozdobę naszego okna.

Rolety okienne z powodzeniem możemy zamontować w pokoju dziennym, salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, a także w kuchni czy łazience. Pamiętać musimy jedynie by dobrać rodzaj materiału, z którego zostały wykonane do rodzaju pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Roletą możemy osłonić również okno balkonowe.

Gdzie sprawdzą się żaluzje?

Żaluzje to rozwiązanie do zadań specjalnych, które sprawdzi się nie tylko w mieszkaniu. Są chętnie montowane w firmach, biurach, szkołach oraz innych obiektach użyteczności publicznej. Wszystko dlatego, że są rozwiązaniem trwałym i solidnym, które może posłużyć nam przez długi czas. Żaluzje są bowiem znacznie bardziej odporne na uszkodzenia.

Co więcej, żaluzje doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie trudno o zabrudzenia, a więc np. w kuchni czy łazience. Ze względu na materiały z jakich są wykonywane ich czyszczenie jest bowiem znacznie prostsze niż np. usuwanie zabrudzeń z tkanin. Jeśli więc zależy ci na szybkim i wygodnym sprzątaniu – zastanów się nad wyborem żaluzji.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu!