Kiedy warto zamontować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne, z uwagi na swoją funkcjonalnością, stały się integralną częścią nowoczesnych technologii budowlanych. Na ich montaż, decydują się zarówno osoby prywatne, jak i firmy, poszukujące estetycznego i praktycznego rozwiązania, które zapewnia prywatność oraz ochronę przed promieniowaniem UV domom, lokalom gastronomicznym, sklepom czy siedzibom firm.

Przyjrzyjmy się nieco bliżej zaletom rolet zewnętrznych – a tych nie brakuje! Przede wszystkim, chronią okna przed czynnikami atmosferycznymi – deszczem, gradem i śniegiem. Jak wszystkie rolety, skutecznie regulują dostęp promieni UV, zapewniając użytkownikom przestrzeni odpowiedni komfort termiczny.

Masz pytania dotyczące rolet?

Skontaktuj się z nami!

W zależności od rodzaju

Rolety zewnętrzne, stanowią szczelną barierę dla zimna. Między roletą a oknem, tworzy się tak zwana poduszka powietrzna, chroniąca budynek przed stratami ciepła w zimowych miesiącach. To z kolei, przekłada się bezpośrednio na niższe rachunki za ogrzewanie. Oprócz tego, zewnętrzne rolety świetnie tłumią hałasy, co docenią właściciele lokali przy ruchliwych ulicach czy na niskich piętrach budynków.  

Nie bez powodu, rolety zewnętrzne, nazywane są też antywłamaniowymi. Tworząc mocną, zamkniętą i zbudowaną z silnego pancerza oprawę okien, chronią budynek przed złodziejami. Materiały, z jakich wykonuje się tego typu rolety, wykazują dużą odporność na uderzenia oraz akty wandalizmu. Dla osób ceniących bezpieczeństwo, rolety zewnętrzne to idealny wybór.

Kiedy zamontowac rolety zewnetrzne

Rolety zewnętrzne

Zamawiasz rolety? Dowiedz się wiecej od sprzedawcy!

Rolety zewnętrzne najlepiej zamontować już w trakcie budowy. Dzięki temu, możliwe jest ukrycie kaset, w których są chowane, w nadprożu otworu okiennego. Rolety, można zakładać również w istniejącym już budynku – z uwagi na widoczne kasety, nazywane są wtedy roletami elewacyjnymi.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu!