Po co rolety antywłamaniowe?

Włamania to problem, na który szczególnie narażone są mieszkania położone na niskich kondygnacjach, a także domy jednorodzinne. W trakcie naszej nieobecności złodzieje mogą w łatwy sposób dostać się do nieodpowiednio zabezpieczonego domu lub mieszkania i pozbawić nas wielu cennych rzeczy, w tym również takich o wartości sentymentalnej. 

Dlatego wiele osób decyduje się na zamontowanie w domu alarmu, który w razie próby kradzieży może odstraszyć złodziei i poinformować o włamaniu firmę ochroniarską. Nie zawsze jest to jednak wystarczające zabezpieczenie. Chcąc mieć pewność, że nasz dom lub mieszkanie są bezpieczne warto zamontować rolety antywłamaniowe. 

Roleta na okna zewnętrzna

Są to rolety zewnętrzne, które dodatkowo wyposażone są w wiele zabezpieczeń, dzięki którym efektywnie chronią dom przed włamaniem. Rolety antywłamaniowe mogą być montowane na wszystkich rodzajach okien i drzwi, najskuteczniejsze są jednak te, które montujemy w świetle okna lub drzwi. Można je również podłączyć do systemu alarmowego. 

Rolety chroniące przed włamaniem mogą zostać zamontowane w każdym momencie, zarówno w trakcie budowy nowego domu, jak i w przypadku gotowych inwestycji. Jeśli chcesz uzyskać informacje dotyczące kosztów montażu wpisz w wyszukiwarkę hasło „rolety włamaniowe cena”. Chcąc uzyskać informacje na temat skuteczności należy użyć hasła „rolety antywłamaniowe opinie”.

Mechanizm działania rolet antywłamaniowych

Z pozoru rolety antywłamaniowe są bardzo podobne do zwykłych rolet zewnętrznych. Wykonane są jednak ze znacznie grubszego materiału, zazwyczaj jest to blacha aluminiowa lub PCV. W płaszczu rolety znajduje się twarda żywica poliestrowa, a nie tak jak w przypadku zwykłych rolet pianka poliuretanowa. Dolna listwa rolety jest również dodatkowa wzmocniona. 

Maskownica prowadnicy uniemożliwia jej odkręcenie, wzmocnione są także same prowadnice. W dolnej lub górnej części płaszcza rolety montowany jest dodatkowy zamek. Ponieważ waga rolety antywłamaniowej jest znacznie większa zawsze wymaga ona zastosowania napędu elektrycznego. Dzięki wzmocnieniu i zastosowaniu dodatkowych zabezpieczeń roleta jest niezwykle trudna do sforsowania, nawet za pomocą narzędzi.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Rolety zęwnetrzne w Warszawie

Rolety zewnętrzne to bardzo popularne rozwiązanie. Nie tylko umożliwiają dozowanie ilości światła wpadającego do domu, ale też pełnią funkcję energooszczędną, gdyż umożliwiają nam lepsze kontrolowanie temperatury w pomieszczeniach. Jest kilka rodzajów rolet zewnętrznych, które różnią się między innymi sposobem montażu, są to rolety natynkowe, podtynkowe, RKS oraz naokienne.

Rolety natynkowe montowane są na murze lub wnęce okienne, z kolei rolety podtynkowe umieszcza się przed oknem w odpowiednio przygotowanej wnęce w nadprożu. Roletę naokienną nakłada się bezpośrednio na okno, a następnie razem z nim jest ona montowana we wnęce. Rolety RKS stosowane są w nowym budownictwie i wymagają one całkowitej zabudowy, gdyż umieszczane są w nadprożu okna.

Zalety rolet zewnętrznych

Zalety płynące z zamontowania rolet zewnętrznych odczuwamy o każdej porze roku. Zimą zapewniają nam lepszą izolację termiczną, uszczelniając okna, które należą do głównych źródeł utraty ciepła. Chronią nas również przed wiatrem, śniegiem oraz gradem. 

Latem rolety zewnętrzne chronią nas przed przegrzaniem mieszkania i nadmiernym nasłonecznieniem. Płaszcz rolety odbija światło, dzięki czemu możemy utrzymać w mieszkaniu przyjemną temperaturę. Wszystkie rolety zewnętrzne, w tym również rolety antywłamaniowe zapewniają nam również izolację akustyczną, zmniejszając poziom hałasu w mieszkaniu. 

Dzięki roletom zewnętrznym możemy znacznie zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem domu. Zapewniają bowiem lepszą izolację budynku i zatrzymują ciepło wewnątrz. Zamontowanie dobrej jakości rolet zewnętrznych odczujemy więc nie tylko pod względem komfortu, ale również w wysokości rachunków.